Hogyan védjük a letöltéstől digitális termékünket?

Rögtön le is lövöm a poént: tökéletesen nem tudjuk megvédeni.
Aki nagyon akarja, és van több-kevesebb technikai tudása is hozzá, az bármilyen digitális tartalmat ellop.
A pdf-ről is le lehet venni a vízjelet, és ha azt hitted, a videókat nem lehet ellopni, sajnos tévedsz, mert el lehet, akkor is, ha nem lehet letölteni. Ezen kár idegeskedni, mert akkor sem lesz más a helyzet, ha idegeskedünk rajta. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy elfogadjuk, de megtesszük, amit meg tudunk tenni.
Vannak módszerek, amelyekkel megnehezíthetjük azok dolgát, akik fizetés nélkül szeretnének hozzáférni fizetős tartalmainkhoz.

Olvass tovább

Ingyenes eszközök képekhez, bloghoz, weboldalhoz

Képet keresel egy blogposzthoz? Képet feliratoznál, szerkesztenél egy Facebook poszthoz? Vagy videót készítenél? Láttál egy szép színt egy weboldalon és felhasználnád a sajátodon, de nem tudod, hogyan? Esetleg érdekes betűtípust keresel? Ezek az ingyenes eszközök ilyesmikben segítenek neked:

Olvass tovább

Ingyenes eszközök e-könyvhöz, magazinhoz, saját készítésű tananyagokhoz

E-könyvet, magazint vagy PDF-ként olvasható, esetleg letölthető anyagot készítenél? Ezekkel az ingyenes eszközökkel önállóan is megteheted: Ingyenes eszközök e-könyv készítéshez Draft2Digital: ez egy weboldal, ahova betöltöd a szövegszerkesztőben megírt dokumentumot, és kiköpi az EPUB-ot és a MOBI-t. A szövegszerkesztőben megírt dokumentumot viszont …

Olvass tovább

Érdemes-e könyvet írni a külföldi piacra?

Amazon magánkiadás

Azt gondolnánk, az Amazont olyan sok ember ismeri és látogatja a világ szinte minden tájáról, hogy elég írnunk egy e-könyvet, feltenni, és a nagy számok törvénye alapján abból a rengeteg emberből megtalálja annyi, amennyiből könnyen megkereshetünk havi több tízezer forintot, vagy akár …

Olvass tovább